به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، پایگاه استعلام سطح بندی تجهیزات نظارت تصویری به صورت آزمایشی، آغاز به کار کرد. با استفاده از این پایگاه، مشتریان و کارفرمایان سامانه‌های نظارت تصویری می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی egovahi.ir، از کیفیت دوربین مداربسته، دستگاه‌های ضبط و ذخیره سازی از جمله DVR، NVR و همچنین سایر تجهیزات نظارت تصویری از جمله Video Encoderمطلع گردند.

در این پایگاه، اطلاعات ارزشمندی در خصوص کیفیت، امنیت و انتقال تصویر تجهیزات در اختیار عموم مردم قرار گرفته است. با سطح‌بندی کیفی صورت گرفته، این اطلاعات می‌تواند مبنای انتخاب مناسب‌ترین محصول نظارت تصویری توسط خریداران باشد. همچنین از آنجا که گواهی صادره، بر اساس آزمایشات تخصصی صورت گرفته و بر پایه و اساس علمی/فنی استوار است، این اطلاعات یکی از قابل اتکاترین ابزار سنجش و مقایسه کیفیت در مناقصات است.

شایان ذکر است از آنجا که مرجع استعلام رسمی کیفیت دوربین مداربسته، DVR، NVR و سایر تجهیزات نظارت تصویری؛ پایگاه ملی egovahi.ir بوده، صرفاً تجهیزات نظارت تصویری که در سایت فوق الذکر مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته باشند، مورد تایید اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران می باشند.